Користь для здоров'я

Користь коричневого рису

Польза риса коричневый рис от семи недугов

Згідно з останніми результатами досліджень американських вчених, включення в раціон харчування коричневого рису знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, гіпертонії, високого кров’яного тиску. Дослідники зі Школи медицини Темпл у Філадельфії (США), вивчивши властивості коричневого рису, отримали безпрецедентні докази його користі.

Корисні властивості коричневого рису

Бурий (нешліфований) рис містить особливу речовину, яка знаходяться в шарі субалейрона між зерном і коричневою оболонкою, багатою на олігосахариди і харчові волокна. Даний компонент нешліфованого рису захищає серце від пошкоджень білком (ангіотензин II), сприяючим звуженню артерій і утворенню гіпертонії.

При шліфовці рису дані цінні речовини втрачаються, тому в білому рисі таких з’єднань немає, вони руйнуються в процесі шліфування.

Раніше вчені також повідомляли про користь коричневого рису і його профілактичних властивості, спрямованих на зміцнення захисних сил організму.

Вчені виділили шар субалейрона і піддали його впливу різних хімікатів у лабораторії. Вони вивчали те, як речовина впливає на гладком’язові клітини судин, які страждають від холестерину і високого тиску. Виявилося, що компоненти субалейрона придушували активність ангіотензину II в цих клітинних культурах.

Дані результати дослідження пояснюють, чому в Японії, де рис є основною їжею більшості людей, захворювання серця менш поширені, ніж в інших країнах (жителі Японії, з’їдаючи хоча б одну страва з рису на день, менше скаржаться на високий тиск).

Яскравим прикладом виступає нешліфований рис ТМ «Жменька», містить в 12 разів більше клітковини цільних злаків, в 5 разів більше вітаміну групи В (В1), який відіграє важливу роль в роботі серцевого м’яза, в 2 рази більше магнію, необхідного для гарного засвоєння кальцію і, відповідно, міцних кісток.

Ці результати дослідження змушують задуматися кожного переключитися з традиційного білого рису на його більш корисну альтернативу – коричневий нешліфований рис ТМ «Жменька».

А ти куштував нешліфований рис ТМ «Жменька» ?

Назад до списку