Користь для здоров'я

Ідеальна їжа або знакові злакові

Идеальная еда или знаковые злаковые
Вам не здається, що від розмов про здорове харчування час переходити до справи? Почавши, ясна річ, із каші – Органічної! Тема organic food на Заході далеко не нова. Для українців органічні продукти харчування – поки що екзотика, хоча ми чудово розуміємо, що молоко з-під бабусиної корівки набагато корисніше магазинного, а полуничка, вирощена на власній ділянці без втручання технічного прогресу, не викличе ні алергію, ні розлад шлунку …

Про органік-молоко і органік-м’ясо ми вже чули достатньо. А от що таке органічні крупи і з чим їх їдять – питання не менш цікаве. Адже в основі піраміди правильного харчування стоять саме крупи, і Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що денний раціон будь-якої людини на третину повинен складатися зі злаків і різних круп ….

Органіка – ідеальна їжа 

Що ж таке ця модна “органік фуд”, про яку сьогодні так багато говорять? Звання органічного продукту заслужити дійсно непросто, воно присвоюється відповідно до Міжнародного законодавства та вимог Європейської комісії і лише в тому випадку, якщо дотримані наступні норми:

  • не містить ГМО та їх похідних, хімічно синтезованих консервантів, барвників, ароматизаторів, стабілізаторів і загусників;
  • виробляється без використання шкідливих технологій (ультразвукова обробка, хімічна консервація, обробка фенолами, газація);
  • не містить сільськогосподарської сировини, вирощеної з використанням пестицидів, хімічних добрив та іншої агрохімії, гормонів та стимуляторів росту, а також сировини, вирощеної поблизу промислових центрів.

Потім продукт повинен пройти через таке ж ідеальне органічне виробництво, яке починається із сертифікації земель та угідь (повинно пройти мінімум два роки з моменту останнього використання агрохімії та ГМО), і закінчується сертифікацією упаковки. Норми ці настільки суворі, що враховують навіть гуманне ставлення, наприклад, до корів, які дають органічне молоко.

Як же виявити органічну продукцію на полицях магазинів? Шукайте на упаковці спеціальні знаки, які підтверджують органічну сертифікацію – Organic Farming, IMO або ORGANICA.UA.

Звичайно, коштують такі продукти на порядок дорожче. Але це й зрозуміло, адже витрати на їх виробництво вищі, так як саме тут найчастіше використовується кропітка ручна праця. До того ж виробництво таких продуктів повинно бути ідеально безпечним не тільки для споживача, але і для навколишнього середовища, і дотримувати це правило сьогодні дуже дорого. Ті, хто зрозумів, що на здоров’ї не можна економити, у всьому світі чудово виглядають та відмінно себе почувають. Візьміть хоча б Бреда Пітта і Анджеліну Джолі, які вже давно харчуються в стилі organic.

Смачніше і корисніше

Чудово й те, що бережні технології виробництва органічної продукції дозволяють зберегти в них більше корисних речовин. А природний ріст рослин без хімікатів і пестицидів роблять продукти ще і більш смачними. Хіба когось треба переконувати, що натуральне, вирощене на власній грядці, не удобрене нічим, окрім гною, завжди і смачніше, і пахучіше, і красивіше?

Те ж саме стосується і органічних круп ТМ “Жменька”: на відміну від звичайних, ці містять більше вітамінів і мінеральних речовин (Mg, Ca, K, Fe і т. д.), в них відсутні шкідливі добавки, стимулятори росту, залишки пестицидів і агрохімікатів, ГМО і продукти їх життєдіяльності і т. д . В результаті вони наповнюють наш організм тільки цінними вітамінами і мінералами, чудово допомагають нам зміцнити імунітет. До речі, компанії, що виробляють дитяче харчування і заслужили добре ім’я в усьому світі, використовують у своїх сумішах і кашках тільки органічні крупи. Часто в лінійці органічних круп можна зустріти ячну крупу, пшеничну, пшоняну, а також горох, перловку, гречку, рис. З’явилися в наших магазинах і пластівці (пшеничні, вівсяні і ячмінні) з органічним сертифікатом якості. Особливою популярністю користуються крупи з пророщеного зерна (найчастіше, зерна пшениці). У ньому особливо багато вітаміну Е, калію, заліза. Саме тому проростки пшениці дуже рекомендують включати в раціон вагітних і годуючих мам, а також всіх, хто веде активний спосіб життя.

Органічні крупи ТМ “Жменька” — крок до здорового майбутнього!