Говорять експерти

Користь вівсянки

Ви напевно багато чули про користь вівсянки. Хочете заглибитися і дізнатися більше про думку дієтологів щодо вівсяної каші? Тоді клікайте на «Дізнатися більше»!

Сучасні дослідження в галузі медицини підтверджують легендарну славу вівсянки. Ця каша дійсно корисна, особливо на початку насиченого дня. Тому її так люблять прихильники правильного харчування і всі ті, хто піклується про власне здоров’я.

Однак ті ж дослідження показують, що у вівсянки є й недоліки. Давайте ж дізнаємося, які є плюси і мінуси у цієї славної каші:

Користь вівсянки

1. Велика кількість складних вуглеводів, які не шкодять фігурі. Не секрет, що вуглеводи – це енергія в чистому вигляді. Але вуглеводи діляться на 2 типи, звані швидкими (простими) і повільними (складними).

Перший тип вуглеводів не рекомендується вживати у великій кількості, оскільки вони додають сил на короткий період часу і відображаються на фігурі (до речі, при вживанні простих вуглеводів різко підвищується рівень цукру в крові, що призводить до блискавичного викиду великої кількості інсуліну, який тут же переробляє цукор в жир).

Другий тип вуглеводів – повільні – це запорука бадьорості та енергійності на довгий проміжок часу без різкого стрибка рівня цукру в крові. Складні вуглеводи переробляються і засвоюються тривалий час, поступово звільняючи енергію, яку організм витрачає на активну діяльність протягом дня. Тому складні вуглеводи дають багато сил і не відображаються на фігурі.

2. Величезна кількість вітамінів і мінералів (мікро- і макроелементів). Вони підтримують і зміцнюють здоров’я, налагоджують роботу всіх внутрішніх органів і систем, нормалізують обмін речовин.

Вітаміни (А, В, Е) які входять до складу вівсянки, сприяють нормалізації перетравлення їжі, позитивно впливають на шкірні покриви, помітно покращуючи колір і однотонність шкіри (активно борються з різними дерматитами), забезпечують здоров’я і не в’янучу красу.

Мінерали в складі вівсяної каші (фосфор, магній, залізо, кальцій і т.д.) в цілому позитивно впливають на нігті, волосся, кістки, судини і м’язи. А йод ще й покращує роботу мозку, розумовий розвиток і пам’ять.

3. У вівсянці багато клітковини і протеїнів. Ці речовини сприяють очищенню організму від токсинів, шлаків і холестерину, а також збільшенню м’язового прошарку (а не жирового).

Клітковина сама по собі неймовірно цінна для організму людини з кількох причин: по-перше, вона покращує роботу шлунково-кишкового тракту і прискорює метаболізм, по-друге, клітковина очищає організм від різних не корисних сполук (токсинів, холестерину, жирів, залишків антибіотиків, алкоголю і т.п.), і по-третє, вона довго перетравлюється в кишечнику, чим забезпечує тривале відчуття ситості і відсутність різкої появи голоду.

4. В’язка структура вівсяної каші захищає шлунок. Харчові волокна, які знаходяться в зерні вівса, при приготуванні каші утворюють в’язкість, яка обволікає стінки шлунка і захищає їх від негативного впливу шлункового соку.

Тому вівсяна каша – це обов’язкова страва на сніданок для людей, які страждають захворюваннями ШКТ (зокрема, гастритом).

5. Відсутність хімічних добавок. Останнім часом набирає популярність органічний напрямок продуктів харчування. Такі продукти не спроста мають статус Органік і підтверджуючі даний статус сертифікати, а тому що існують дуже важливі відмінності між простими продуктами і органічними.

Наприклад, овес для Органічної вівсянки ТМ «Жменька» вирощений в чистій землі з непротравленних зерен, не обприскується хімічними речовинами від шкідників і хвороб посівів, без використання синтетичних добрив і прикорму, стимуляторів росту і т.д. Тому вівсянка ТМ «Жменька» не містить залишків хімікатів, ГМО та інших шкідливих сполук, що дуже важливо для здоров’я людини.

Недоліки вівсянки

1. Вівсянка містить глютен. Деякі люди страждають непереносимістю глютену (целіакією), тому вівсянка протипоказана даній категорії людей.

2. Надмірне споживання вівсянки не принесе величезної користі здоров’ю. Вся справа в тому, що вівсянка містить фітинову кислоту, яка у великій кількості сприяє вимиванню кальцію з кісткової тканини. Однак при нормальному вживанні вівсяної каші і повноцінному різноманітному харчуванні ця проблема Вас не торкнеться.

Ось, власне, і всі мінуси вівсяної каші для людини. Це ще раз доводить, що вівсянка практично не має протипоказань для більшості людей.

Харчуйтеся правильно і будьте здорові!