Другі страви

Як приготувати узбецький плов

Чи куштували Ви коли-небудь справжній узбецький плов? Коли один вид розсипчастих зерен рису девзира, просочених ароматом м’яса, морквою і зірою, викликає захоплення. Смак справжнього узбецького плову не можна сплутати ні з одною іншою стравою. І ми пропонуємо вам осягнути секрети приготування цього кулінарного шедевра.

Інгредієнти:
  • Рис для плову Девзира ТМ “Жменька”- 500 г
  • Баранина – 500 г. І кісточки з м’ясом – 150-200 г. Можна замінити на свинину.
  • Сало бараняче – 100 г (можна замінити на свиняче сало)
  • Морква – 500 г
  • Цибуля – 1,5 середні головки
  • Рослинна рафінована олія – 150 г
  • Часник – 1 головка
  • Перець гострий цілий – 1-2 шт.
  • Зіра – 1,5 ч.л.
  • Сіль за смаком

Як приготувати узбецький плов

Деякі прихильники класики можуть заявити, що в рецепті не використано бавовняне масло, замість жовтої моркви використана звичайна червона, плов готується не на багатті, а на плиті і т.п. Плов – це страва, що у несуттєвих дрібницях прощає вільності. Але він не прощає принципових прорахунків. І так приступимо до приготування узбецького плову:

1. М’ясо відокремлюємо від кісточок і нарізаємо невеликими шматочками. Кісточки не викидаємо. Сало ріжемо невеликими кубиками – приблизно сантиметр на сантиметр.

2. Цибулю нарізаємо тонкими кільцями. Моркву нарізаємо тонкою соломкою. З часнику видаляємо кореневище і знімаємо шкірку, оголивши зубці.

 

 

 

3. Рис Девзира ТМ “Жменька” необхідно замочувати від 20 хвилин. Рис сорту Девзира має характерну червоно-коричневу пудру і вона ж надає йому розсипчастість і бархатистість після приготування.

 

 

 

Після замочування рис для плову Девзира необхідно промити 5-6 разів.
Кожне зернятко рису Девзира має характерну темну смужку, яка йде уздовж рисинки. Ця смужка має властивість завжди залишатися на рисі, навіть після його приготування! Ця смужка і є індикатором для визначення автентичності рису Девзира.

 

 

4. Прогріваємо казан. Замість казана можна використовувати будь-яку глибокий посуд з товстим дном і стінками (товстостінну сковороду, каструлю, гусятницю і т.п).

5. У казані розігріваємо олію, як тільки вона прогріється – підсмажуємо сало. Коли воно стане золотистим, необхідно видалити його.

 

6. Підсмажуємо кісточки баранини до коричневого кольору, додаємо трохи солі і зіри. Колір кісточок визначатиме фінальний колір плову.

 

 

 

7. Далі підсмажуємо по черзі цибулю до золотистого кольору, м’якоть баранини (свинини) 7-10 хв. і моркву до м’якості близько 10 хв.

 

 

 

8. Приступаємо до етапу заливки в казан теплої води і становлення важливої ​​складової плову – соусу, який по-науковому називається зирвак. Вливаємо 0,7 л теплої води. З водою дуже важливо не помилитися – краще її недолити, ніж перелити. Необхідну кількість води можна підлити при закладці рису. Коли вода закипить, додаємо цілий часник і перець. Дуже важливо, щоб перець був абсолютно цілим, щоб не було витоків. Інакше плов буде неможливо їсти. Солимо, зменшуємо вогонь і тушкуємо 30-40 хв.

 

9. Потім виймаємо шумівкою кісточки, часник, перець на окрему тарілку, щоб вони нам не заважали. Підсилюємо під казаном температуру і акуратно шумівкою перекладаємо в нього рис для плову Девзира, з якого попередньо злита вода. Спочатку розрівнюємо рис, забезпечуючи рівномірне кипіння зирвака по всьому колу казана, при необхідності (якщо плов готується на плиті) розгортаючи казан по колу, розрівнявши його по поверхні казана.

 

10. Перемішувати рис з іншим вмістом плову небажано, в той же час, щоб забезпечити в подальшому рису характерну для плову розсипчастість, його слід дуже дбайливо погладжувати шумівкою. Починати погладжування (легке перемішування) краще з країв. Найчастіше для більш рівномірного зварювання рису незайве збирати рис з країв казана до середини і назад.

11. Дуже важливо в міру спадання (вбирання рисом) зирвака, послідовно збавляти температуру під казаном, щоб уникнути пригорання овочів і м’яса.

12. Варимо рис поки він не вбере всю воду. Готовий рис, якщо його розкусити, повинен бути пружним, але не жорстким всередині. Якщо рис ще не готовий, додати не більше 0,5 ст. гарячої води, накриваємо кришкою і даємо воді вбратися ще 10 хв. У середині рисового шару створюємо «ямку», акуратно повертаємо туди проварені в зирваку кісточки, часник і стручковий перець, додаємо півтори-дві чайні ложки зіри…. Потім знімаємо з вогню, щільно накриваємо рушником і залишаємо на 25 хв.

13. Плов перемішуємо, викладаємо на велике блюдо гіркою, зверху кладемо кісточки, головки часнику і перець.

Смачного!

Назад до списку