Користь для здоров'я

Де шукати вітаміни групи В

вітаміни групи В

Вивчаючи інформацію на пачці з крупою, ми можемо побачити перерахування вітамінів і мінеральних речовин, що містяться в ній. Однак, що корисного дає нам, наприклад, вітамін В1, знають не всі. Давайте ж з Вами розберемося, що це за вітаміни групи В, як вони впливають на стан нашого здоров’я, і які продукти харчування потрібно вживати для поповнення організму даними корисними речовинами.

Що таке вітаміни

Вітаміни – це необхідна нашому організму група органічних речовин, які прискорюють обмін речовин, тим самим забезпечуючи нормальну діяльність імунної системи. Говорячи простіше, вітаміни забезпечують процеси життєдіяльності і впливають на наше самопочуття. Що важливо – переважна більшість вітамінів не синтезується нашим організмом (не виробляється в ньому). Їх кількість поповнюється тільки з їжею. До даної більшості відносяться і вітаміни групи В.

Вітамінів групи В всього 8:

тіамін (В1), рибофлавін (В2), нікотинова кислота (В3), пантотенова кислота (В5), піридоксин (В6), біотин (В7), фолієва кислота (В9) і ціанокобаламін (В12). Головна функція всіх даних вітамінів – це участь у тканинному диханні та вироблення енергії, тим самим вони істотно впливають на підтримання нашого здоров’я. Всі вони містяться в крупах, перетворюючи останні в джерело користі для нашого здоров’я.

Тіамін (В1) необхідний для обміну речовин і допомагає перетравлювати їжу. Він сприяє правильній роботі нервової системи, покращує роботу мозку, підтримує серцево-судинну систему і м’язи в тонусі. Міститься у великих кількостях у всіх крупах.

Рибофлавін (В2) бере участь у всіх видах обмінних процесів, покращує зір і стан шкіри, волосся і нігтів. Його в достатніх для організму кількостях можна зустріти в несмаженій (зеленій, білій) гречці і пшеничній крупі.

Порада! Якщо ви хочете поліпшити стан шкіри, волосся і нігтів, зовсім не обов’язково купувати вітаміни в аптеці або спеціальні засоби в косметичних магазинах, можна всього-навсього включати несмажену гречку в свій раціон харчування, і результат не змусить Вас чекати!

Нікотинова кислота (В3) незамінна для звільнення енергії з усіх харчових речовин, які містять калорії, а також істотно впливає на функціонування нервової системи, шлунково-кишкового тракту і стан шкіри. Її запас можна поповнити, споживаючи горох і кукурудзяну крупу.

Пантотенова кислота (В5) відіграє важливу роль в обміні жирів і вуглеводів. Вона одна з двох вітамінів цієї групи, які виробляються нашим організмом, точніше бактеріями в нашому кишечнику, під час перетравлення продуктів, багатих рослинним білком (горох).

Піридоксин (В6) бере участь в активності нервової системи, а також життєво необхідний для крові, тому що приймає участь в утворенні гемоглобіну, антитіл і регенерації еритроцитів. Також він зменшує м’язові судоми і перешкоджає старінню наших клітин. Він міститься в усіх крупах у великих кількостях.

Біотин (В7) – так само, як і пантотенова кислота, сприяє вивільненню енергії з харчових речовин, що містять калорії. Синтезується нашим організмом з бобових (горох).

Фолієва кислота (В9) відіграє важливу роль в дозріванні еритроцитів, клітинному поділі та синтезі ДНК і РНК. Вона бере участь у всіх біохімічних реакціях організму, а також вкрай необхідна вагітним жінкам, тому бере активну участь у рості і розвитку плоду, а також в утворенні гемоглобіну, що переносить кисень по організму. У великих кількостях знаходиться в перловій і ячній крупах.

Останній, ціанокобаламін (В12), бере активну участь в утворенні гемоглобіну, активності центральної нервової системи, сприяє росту, а також необхідний для відновлення сил в стресових ситуаціях. Його можна зустріти в усіх без винятку крупах, проте в дуже малих кількостях. Але не варто лякатися: з усіх перерахованих вище вітамінів саме його для підтримки нашого здоров’я потрібна найменша кількість – всього 0,006 мг / добу!

Ми з Вами розглянули тільки користь вітамінів групи В, які у великих кількостях містяться в крупах і кашах. А ж крім них існує ще безліч як вітамінів, так і різноманітних мінеральних речовин: мікро-і макроелементів, які також відіграють важливу роль для нашого здоров’я і самопочуття.

Підсумовуючи все вищесказане, ми з Вами знову переконуємося у важливості круп для підтримки нашого здоров’я. Каша була основою харчування наших предків, і вони були сильними, здоровими, і доживали до глибокої старості. А для сучасного міського жителя, хто проживає у виснажливій для організму суєті і часто потрапляє у стресові ситуації, хто не має можливості часто виїжджати на природу і свіже повітря, раціон харчування – один з небагатьох (поряд з фізичними вправами і здоровим сном) способів підтримувати своє здоров’я у відмінному стані, перебувати в чудовому настрої і досягати великих успіхів!