Дієти

Схуднення на крупах: розумний підхід до вибору дієти

Диета на крупах

Схуднення на крупах – це прекрасний спосіб скинути зайві кілограми абсолютно без шкоди для здоров’я! Адже при такій дієті Ви всього лише виключаєте з раціону ті продукти, від яких легко погладшати, але залишаєте крупи – джерело корисних речовин і очищення організму від токсинів!

Кожна крупа унікальна за своїм складом і впливу на організм людини.

Саме тому лікарі й дієтологи не радять «сідати» на монодієту, тому що залишаючи у своєму раціоні лише одну якусь крупу, Ви ризикуєте недоотримати деякі корисні речовини, які необхідні для гарного самопочуття. Висновок: їсти потрібно різні крупи. При споживанні різних круп з метою ефективного схуднення і очищення організму, Ви не тільки досягнете бажаних результатів без відчуття голоду, а й будете поповнювати свій організм всіма необхідними вітамінами, мікро-і макроелементами. Але це ще не все.

Диета на крупахКожна з круп по-різному впливає на організм. Якщо ж Ви на здоров’я не скаржитеся, то можете спокійно складати раціон для дієти виходячи з власних уподобань. Однак, якщо у Вас не все так гладко з роботою будь-яких органів чи систем, то підбираючи крупи для своєї дієти, дуже важливо враховувати ці особливості свого організму. Нижче надана інформація про кожну з круп, причому в двох аспектах: по-перше, описаний рейтинг круп для схуднення, а по-друге, висвітлена специфіка впливу на окремі органи і системи. Для складання раціону дієти більше уваги потрібно приділяти саме останньому – впливу на організм, тому що правильно підібрані крупи допоможуть не тільки позбавитися від декількох зайвих кілограмів, а ще й істотно підкріплять ваше здоров’я!

У рейтингу круп для схуднення перше місце займає пшоняна крупа

І дійсно, пшоно перешкоджає відкладенню жирів в організмі і допомагає їх ефективно виводити, чудово очищає організм від токсинів і поповнює його вітамінами В1, В6, РР, Е, кальцієм, магнієм, фосфором, залізом і цинком. І до того ж, пшоно рекомендовано людям, у яких проблеми з серцем. Таким чином, включаючи пшоно в свою дієту, Ви тим самим підкріпите не тільки сили і запас корисних речовин, а ще й істотно зміцните роботу серця.

Диета на крупахДруге місце за ефективністю для схуднення віддано практично найпопулярнішій крупі – гречаній

Вона неймовірно корисна для організму завдяки високому вмісту вітамінів і мінеральних речовин. А схудненню вона сприяє завдяки вмісту складних вуглеводів, які довго перетравлюються в організмі людини і подовжують відчуття ситості. Крім того, гречка благотворно впливає на роботу підшлункової залози, печінки, серцево-судинної та нервової систем.

На третьому місці розташовуються ячна і перлова крупи

Вони обидві виробляються з ячменю, багатого харчовими волокнами, а завдяки оптимальному ступеню шліфування в цих крупах зберігається істотна кількість клітковини, яка, як губка, вбирає на себе токсини, холестерин, жири та виводить з організму людини. Також клітковина довго перетравлюється, завдяки чому Ви не відчуваєте голод ще тривалий час після прийому ячної або перлової каші. Мінеральні речовини, що містяться в ячці і перловці, прискорюють метаболізм і стимулюють роботу кишечника, за рахунок чого ці крупи просто незамінні для людей з проблемами ШКТ.

Диета на крупахЧетверте місце займає пшенична крупа

Завдяки своєму комплексу вітамінів і мінеральних речовин у поєднанні з клітковиною, пшенична каша регулює жировий обмін, знижує рівень холестерину в крові, виводить з організму зайвий жир і уповільнює процес старіння! Усім без винятку людям важливо споживати пшеничну крупу для підтримки свого здоров’я, імунітету, і очищення організму.

П’яте місце за ефективністю для схуднення поділяють між собою кукурудзяна крупа і вівсянка

Ці дві крупи зовсім різні і вплив на організм у них теж різний. Кукурудзяна крупа гальмує процеси бродіння і гниття в кишечнику, а вівсянка – як віник вичищає кишечник від шлаків. Але при цьому кукурудзяна крупа є низькокалорійним продуктом, а вівсянка – навпаки, сама жирна з усіх злакових. Тому зниження ваги від споживання цих двох круп буде приблизно однакове.

Як ми з Вами щойно переконалися, кожна з круп позитивно впливає на здоров’я людини і істотно очищає його від шлаків, холестерину і жирів. Однак індивідуальні відмінності між крупами грунтуються не тільки на зовнішньому вигляді і смаку, а ще й на благотворній дії на різні органи і системи. Тому, при виборі Вашого дієтичного меню, варто в першу чергу споживати ті продукти, які покращать роботу Вашого організму, а вже додатково до цього – допоможуть Вам скинути кілька зайвих кілограмів.

Але не забувайте, що метод виробництва може істотно вплинути на користь круп. Тому вибирати потрібно ті крупи, які вироблені за дбайливої, щадної технології, що сприяє збереженню корисних речовин. Прикладом таких круп є продукція ТМ «Жменька»