Енциклопедія краси

Правильне харчування = відсутність целюліту

Правильное питание = отсутствие целлюлита

Людський організм являє собою добре організовану систему. Нормальне функціонування всіх органів зумовлює добре здоров’я і відмінне самопочуття. Якщо ж у роботі цієї системи відбувається збій, це відразу стає помітно. Так само і «апельсинова кірка» з’являється не просто так. Про те, що ж таке целюліт з біологічної точки зору і як з ним боротися, давайте розбиратися разом…

Що таке целюліт?

Жіночий целюліт – це видозміни жирової тканини в підшкірно-жировому шарі, які призводять до різноманітних порушень в кровоносних судинах. Причин виникнення целюліту може бути багато: малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, поганий кровообіг проблемних зон, стреси, надмірна жирова тканина, хронічні інфекції, спадковість, прийом протизаплідних таблеток і т.п. Але з медичної точки зору целюліт являє собою збій у роботі деяких внутрішніх органів, і в першу чергу – кишечника, печінки. І якщо ж целюліт є лише показником внутрішніх неполадок, то цілком логічно, що виправивши ці неполадки, ми приберемо і їх симптом.

Таким чином, при появі «апельсинової кірки» на стегнах і сідницях, не варто відразу бігти в косметичний магазин за різноманітними антицеллюлитними засобами. Вони можуть лише частково розгладити шкіру на деякий час, але зовсім не здатні вплинути на причину появи целюліту. Іншими словами, вони його не приберуть, а лише на час замаскують.

Про які внутрішні збої сигналізує целюліт?

Як ми вже розібралися вище, «апельсинова кірка» на стегнах і сідницях – це не що інше, як прояв неправильної роботи травного тракту, а зокрема, кишечника. Адже всі ми з вами пам’ятаємо з дитинства, що стіл повинен бути регулярним 1 раз на день. Запори і порушення мікрофлори кишечника призводять до накопичення в організмі шкідливих речовин, які і сприяють появі целюліту.

Як нормалізувати роботу кишечника, і тим самим позбавитися від «апельсинової кірки» на стегнах і сідницях?

Першочергово потрібно змусити свій кишечник працювати повноцінно. Для цього необхідно споживати продукти, багаті на клітковину (випічка з цілозерного борошна, цілозерні макарони, крупи, нешліфований рис). Клітковина не перетравлюється шлунковим соком, і, потрапляючи в кишечник, активізує його роботу. У підсумку їжа в ньому не буде застоюватися, і шкідливі речовини не потраплять у кров, а потім – не опиняться на стегнах і сідницях.

Наступним етапом є розвиток здорової мікрофлори кишечника. Для цього потрібно, по-перше, виключити сильно солоні / солодкі / гострі / жирні продукти харчування, і, по-друге, регулярно поповнювати свій організм кисломолочними продуктами без цукру (кефір, кисле молоко). Це сприяє повному переварюванню і засвоєнню їжі в шлунково-кишковому тракті без утворення шкідливих речовин.

Не варто забувати і про фізичні вправи, що приводять м’язи в тонус і роблять шкіру більш гладкою і пружною. Правильне харчування і фізичні вправи – це основа, фундамент повноцінного функціонування органів і систем організму в цілому, та позбавлення від «апельсинової кірки» зокрема.

І лише після попередніх трьох кроків антицелюлітного комплексу можна додати різноманітні скраби, що сприяють розгладженню шкіри. Повторимо, що самі по собі антицелюлітні скраби не врятують від проблем, але в комплексі з харчуванням і зарядкою вони допоможуть швидше розгладити шкіру на сідницях і стегнах.

Харчуйтеся правильно, будьте активні і бадьорі, і целюліт Вас не торкнеться!