Говорять експерти

Харчування для дітей: як вибрати правильні продукти?

Кожен з нас може підтвердити, наскільки сильно перший прикорм, обіди в садках або школах впливають на уподобання в харчуванні і здоров’я дітей протягом усього життя. Наукові дослідження останніх років не залишають сумніву в тому, що діти повинні харчуватися, по можливості, тільки корисними продуктами, адже їжа безпосередньо впливає на фізичний і психологічний розвиток дітей.

Наприклад, в районі Каршалон, в передмісті Лондона, завдяки програмі відомого шеф-кухаря Джема Олівера «Їжа для життя», що проводиться серед школярів, доведено, що саме правильне харчування і здоровий спосіб життя впливають на поліпшення результатів навчання і поведінки. Завдяки правильному харчуванню покращилися показники школярів у навчанні: успішно склали іспити в 2010 р. 90% випускників, у 2002 році цей показник склав 32%, коли акцент на правильне харчування не робився.

Школи та дитячі садки Італії, Великобританії, Швеції, Австрії, Франції називають себе екологічними, вони перейшли на органічне харчування. Дослідження цих країн підтверджують, що діти, які регулярно вживають страви, приготовані з органічних продуктів, мають кращу концентрацію уваги, не страждають гіперактивністю, більш спокійні і уважні на заняттях…

Але, на жаль, в Україні садків та шкіл, що відносяться до органічних, поки що немає. Тому, годувати дітей корисними здоровими органічними продуктами потрібно саме вдома.

Як вибрати продукти для дітей?

При виборі продуктів харчування віддавати перевагу необхідно промаркованим продуктам, що належать до категорії органіка. Тобто тим, які вироблені без використання хімікатів, пестицидів, добрив, вирощені природним способом далеко від промислових зон і транспортних автомагістралей.

При органічному землеробстві виробники для боротьби зі шкідниками використовують біологічні та фізичні методи – природних ворогів, ультразвук, пастки. У процесі вирощування дуже багато операцій виробляють вручну. Часто використовують «стародавні» технології: наприклад, мелють борошно на кам’яних жорнах. Прикладом служить органічне жорнове цілозерне борошно ТМ «Жменька». Все це в зрештою робить продукцію organic недешевою, але ж здоров’я того варте!

Органічна їжа корисніша

Органічний продукт не покритий коктейлем отрутохімікатів. В середньому на шкірці навіть добре вимитого неорганічного яблука залишається 20-30 хімічних отруйних речовин. З яблуком вони потрапляють в наш організм, і, що найнеприємніше, в організми наших дітей.

У свіжому органічному продукті міститься на 50% більше вітамінів, корисних речовин, ферментів і поживних мікроелементів, ніж в аналогічному, але вирощеному за допомогою інтенсивної хімічної обробки. Різниця очевидна.

Порівняйте смак органічного та неорганічного яблука, і ви відзначите, що органічне яблуко більш соковите, ароматне, смачне.

Який основний органічний продукт повинен бути в раціоні?

Перейти на 100% органічний раціон досить важко, тому потрібно вибрати основні продукти, які забезпечать організм вашої дитини всіма необхідними і корисними речовинами.

Всі знають, що основою правильного харчування є злакові, саме вони лежать в основі піраміди правильного харчування і містять цільні зерна. Такі продукти – прекрасне джерело вітамінів групи B, клітковини та інших цінних мікроелементів.

Найкорисніші з таких продуктів це гречана, ячна, кукурудзяна, пшенична, пшоняна и другие каши. Всі ці органічні крупи представлені під торговою маркою «Жменька», яка першою впровадила культуру споживання органічних продуктів в Україні.

Органічні крупи ТМ «Жменька» проходять всі етапи перевірки на відповідність найвищим критеріям якості IFOAM (Інтернаціональна федерація Органічного Сільського господарства), а Швейцарська організація IMO сертифікує землі, виробництво, технології вирощування органічного зерна і самі органічні крупи. Достовірність сертифіката, який підтверджує органічне походження продукції ТМ «Жменька», можна перевірити на сайті

organicstandart.com.ua/ua/clients

Пам’ятайте! Якісні та безпечні продукти харчування мають першочергове значення в раціоні дітей. Переплачуючи кілька гривень за органічні продукти, ви страхуєте майбутнє здоров’я своїх