Говорять експерти

Як правильно вибрати кашу для дитини

Дієтологи одностайні : без злаків дитяче харчування неповноцінне. Згодні!? То як вибрати кашу для дитини, щоб вона насичувала організм всім самим корисним і необхідним…

Немовлята, які відмінно набирали вагу, спробують злакові в сім місяців. “Штучники” та худорляві дітки зазвичай дізнаються їх смак на місяць раніше. Звичайно, знайомство з новою стравою ви почали з «безглютеновой трійці» (рис, гречка, кукурудзяна ріденька кашка). Тепер малюк підріс, і прийшла пора спробувати інші, не менш смачні страви з круп.
Але і про «старих знайомих» забувати не будемо!

Чим корисні каші?

У сучасному світі користь каш вже ні у кого не викликає сумнівів. Правда, тут варто уточнити, про які саме крупи йдеться та що конкретно кожна з них дає дитячому організму.

ГРЕЧАНА

Царицею круп гречку величають не випадково. Вона багата вітамінами В1, В2, В6, РР, мінеральними речовинами (фосфор, калій, марганець, кальцій, залізо, магній). А ще в ній більше 3% жирів, 67% крохмалю і 14% рослинних білків! Такий склад забезпечує масу лікувальних властивостей цієї крупи.
Гречана каша сприяє виведенню з організму надлишкового холестерину, знижує ризик виникнення різних серцево-судинних захворювань. Гречка буквально рятує організм від інтоксикації і отруєнь, допомагає при порушеннях обміну діабеті, лікує недуги підшлункової залози.

ВІВСЯНА

Ця каша – теж особа титулована . Її по праву називають «королевою краси» . Крім того, що вівсянка заспокоює нерви, нормалізує сон і повертає гарний настрій, вона надзвичайно корисна для шкіри – запобігає дерматитам, покраснінням, оскільки багата біотином (вітамін групи В). Крім того, вона змушує добре працювати кишечник, виганяючи з нього шлаки, і сприяє нормалізації обміну речовин – обволікає шлунок плівкою, що полегшує травлення.

РИСОВА

Білки рису за амінокислотним складом наближаються до білків тваринного походження, тому крупу ще називають «вегетаріанським м’ясом». Рис є важливим джерелом тіаміну (В1), рибофлавіну (В2), ніацину (В3) і вітаміну В6. У ньому багато вуглеводів і клітковини. Рисова каша, відвар рятують при захворюваннях травлення і діареї. А ще, як з’ясували японські вчені, вона підвищує інтелект .

ПШЕНИЧНА

Корисні речовини (амінокислоти, вітаміни групи В, магній, залізо, марганець, кремній, мідь), які є в цій каші, дбають про стан волосся, зубів, шкіри обличчя. Крім того, пшенка – прекрасний засіб для профілактики дисбактеріозу.

КУКУРУДЗЯНА

Кукурудзяну кашу вважають самою низькокалорійною. Вона виводить з організму жир, нормалізує роботу серця і судин, «заспокоює» животик у діток, стримуючи процеси гниття і бродіння. До речі, якщо у маленького проблеми з зубками, частіше пропонуй йому кукурудзяну кашу, адже вона багата кремнієм!

ПЕРЛОВА

У такій каші багато білку, крохмалю, вітамінів А, Е, D, групи В, заліза, кальцію, міді, йоду, фосфору. Але головною перевагою цієї крупи є наявність лізину – амінокислоти, яка має противірусну дію.

Манні дискусії

Педіатри старого гарту рекомендували часто годувати карапузів манною кашею. У сучасних фахівців з цього приводу думки розділилися. Одні вважають, що це зайвий продукт в дитячому харчуванні, інші говорять про його важливість. Хто правий? Розберемося! У манній крупі 70% крохмалю, багато білків, вітамінів і мінеральних речовин, а оскільки каша швидко готується, то практично всі вони зберігаються. Однак чи потрібні всі?
Манка містить особливу речовину – фітин, у складі якого є фосфор. Даний елемент зв’язує солі кальцію і не дає їм надходити в кров. Це один з мінусів каші. Є ще: манна каша у малюків знижує засвоюваність вітаміну D і заліза і … погано перетравлюється.
Але існує і зворотна сторона медалі. Так як в манній каші мало клітковини, вона рекомендується в післяопераційний період, при виснаженні. Лікар порадив дитині страви з безбілкових круп (наприклад, при нирковій недостатності)? Краще манки не знайти! Так що не будь надто категоричною і … іноді давай здоровому малюку страви з манки.

Яку ж кашу вибрати в магазині?

При виборі продуктів харчування для крихти завжди віддавай перед повагу маркірованим продуктам, що належать до категорії органіка. Такі зроблені без використання хімікатів, пестицидів, добрив і вирощені природним способом далеко від промислових зон.
Органічні крупи ТМ «Жменька» ідеально підходять малюкам, адже вони проходять всі етапи перевірки на відповідність найвищим критеріям якості Органічної продукції і сертифіковані Органік Стандарт UA-BIO-108 відповідно до Стандарту, еквівалентним постановами ЄС 834/2007, 889/2008

Довіряючи цю торгову марку, ти можеш бути на 100% впевнена в тому, що виробники подбали про здоров’я твого малюка в сьогоденні і майбутньому.