Поради щодо приготування

Як приготувати гранолу

Як приготувати гранолу

Гранола – корисний легендарний американський сніданок з доступних інгредієнтів, приготувати гранолу можна просто та легко. Завдяки меду або патоці, яка карамелізується в процесі запікання, гранола має незвичайну хрустку текстуру, аромат і дозволяє зберегти корисні і поживні речовини горіхів і пластівців.

У кожній родині ранок має різний темп, але у більшості сімей ранок робочих буднів дуже активний, що потребує  додаткових хвилин «на розгойдування». Кожна господиня заздалегідь планує або, як мінімум, «прокручує» в голові меню сніданку своєї сім’ї. Оскільки всім відомо, що сніданок є найважливішим прийомом їжі в раціоні людини. Більшість схиляються до сухих сніданків, мюслів, «швидких перекусів», керуючись рекламою, що повідомляє про користь таких продуктів. Але зверніть увагу на склад, зазначений на коробках або пакетах ваших ранкових сніданків. Більшість коробок з «ранковою  їжею» рясніє не найкращими інгредієнтами.

Користь граноли

Найоптимальніший варіант вранці – це самостійні заготовки сніданків з корисних та доступних інгредієнтів. Таким чином, ви не будете замислюватися щоранку або вечір напередодні про те, що буде сніданком для вас або вашої родини.

Гранола – відмінне рішення для такої ситуації. Це Американський сніданок або снек, який складається з крупи (вівсяної, пластівців, гречаної), меду, патоки, горіхів, родзинок, різних сухофруктів, запечених до хрусткого стану. Завдяки меду або патоці, яка карамелізується під впливом високої температури в процесі запікання, гранола має незвичайну хрустку текстуру, аромат і дозволяє зберегти корисні і поживні речовини горіхів і пластівців.

Як приготувати гранолу

Для приготування граноли підійдуть будь-які горіхи, насіння, сухофрукти, які є під рукою, головне правило – це запам’ятати співвідношення інгредієнтів.

Пластівці – 2 частини
Горіхи, насіння – 1 частина
Сухофрукти – 1 частина
Сік – 1 частина
Мед – 1 частина
Олія соняшникова – 0,5 частини
Сіль, перець, кориця або інші прянощі за смаком

Порада!

Дуже корисно використовувати пророщені зерна гречки та інших злаків, які збільшують біодоступність всіх поживних речовин при одночасному зниженні крохмалю, тобто вуглеводів, і збільшують показники вмісту білка.

Пластівці

Для приготування граноли слід вибирати перевірені пластівці – добре сплющені й цілі. Це забезпечить гранолі хрустку текстуру та красивий зовнішній вигляд. Також звертайте увагу, щоб пластівці були натуральними та справжніми, тільки в цьому випадку ваша гранола збереже всю користь і смак злаків.
Наприклад, пластівці ТМ «Жменька» ідеальні для приготування граноли.

Горіхи і насіння

Горіхи і насіння бажано порубати та привести до єдиного зручного для вас розміру. У цьому випадку їх буде зручніше куштувати і вони краще і рівномірніше закарамелізуються в процесі приготування.

Рідини

Нічого кип’ятити не потрібно, достатньо просто зміщувати в ємкості мед, сік, масло, додати сіль, спеції і прянощі за смаком та підігріти тільки для того, щоб інгредієнти з’єдналися.

Разом

Змішуєте добре сухі інгредієнти. Викладайте у форму для випікання, застелену пергаментним папером, заливаєте підготовленою солодкою рідиною. Поставте в духову шафу на 160 градусів на 40-50 хвилин (кожні 10 хвилин діставайте з духовки і добре помішуйте). Гранолу після приготування добре остудіть. За бажанням, в готову гранолу додайте сухі ягоди. Після приготування гранола зберігається в щільно закритій ємності кілька тижнів, не втрачаючи абсолютно свої смакові та корисні властивості.

Її можна їсти просто або залити улюбленим йогуртом, молоком або кефіром і насолоджуватися смаком та користю такого оригінального і доступного перекусу.