Енциклопедія краси

Маски для обличчя з манки

Маску для обличчя з манки яку легко можна приготувати і в домашніх умовах. Причому, з різноманітних інгредієнтів. Наприклад, з простої манки…

Манну крупу  можна використовувати не тільки для приготування ніжних каш і пишних пудингів. Також на її основі можна готувати домашні косметичні засоби. Причому в такому втіленні вона не просто є абразивною часткою домашнього скрабу, а ще й прекрасно впливає на шкіру обличчя, перебуваючи в складі домашньої маски.

Корисні властивості манки в косметичних цілях?

1. Манка очищає шкіру обличчя від відмерлих частинок, що сприяє поліпшенню:

  • шкірного дихання і насиченню шкіри киснем,
  • кровообігу у верхніх шарах епідермісу,

що в загальній складності призводить до бархатистості, м’якості шкіри та поліпшення кольору обличчя.

2. Манка містить багато вітамінів і мінералів, які передає шкірі під час косметичних процедур. Цим забезпечений поживний і омолоджуючий ефект маски з манною крупою.

Як приготувати маску-скраб з манки вдома?

Насправді все дуже легко і просто: необхідно озброїтися декількома столовими ложками манної крупи і змішати її з пом’якшувальною основою (ефірні масла, мед, рослинна олію і т.д. в залежності від цілей нанесення маски з манкою).

Єдине, що важливо – якість самої манної крупи. Шкіра обличчя дуже ніжна, і абразивні частки повинні дати пілінговий ефект, але ні в якому разі не пошкодити верхні шари шкіри (щоб не було відчуття дискомфорту і почервонінь). Тому слід вибирати манку дрібного помелу і без темних вкраплень (вони здатні подряпати шкіру). Прикладом такої крупи є манка ТМ «Жменька» – дрібні частинки роздробленої пшениці максимально очищені від різноманітних темних включень, що забезпечує м’яке, дбайливе очищення ніжної і дуже чутливої шкіри без ймовірності будь-яких пошкоджень.

І ще одне: перш ніж наносити маску на обличчя, потрібно протестувати реакцію шкіри на неї щоб уникнути алергічних проявів. Для цього готову маску наносимо на тильну сторону долоні і чекаємо кілька хвилин. Якщо ніяких почервонінь немає, значить маску можна використовувати для шкіри обличчя.

А тепер давайте дізнаємося, які маски і скраби можна приготувати на основі манної крупи:

Легкий скраб для бережного очищення:

Змішуємо 4 ст.л. манної крупи з будь-яким кремом. Масажуємо шкіру протягом 10 хвилин і змиваємо.

Поживний скраб з манки:

На чисті сухі руки наносимо трохи оливкової олії і опускаємо їх у мисочку з манкою. Масажними рухами наносимо скраб на обличчя і масажуємо протягом декількох хвилин.

Поживно-зволожуюча маска для сухої й млявої шкіри:

Змішуємо 0,5 склянки манки з 2 ст.л. меду і 3 ст.л. вершків. Перемішуємо і наносимо на шкіру. Перед змиванням залишаємо на 10 хвилин як маску.

Маска з манки для дуже сухої шкіри:

Змішуємо 1 ч.л. манки з 1 ст.л. злегка підігрітого кефіру. Наносимо на шкіру обличчя, масажуючи кілька хвилин, потім залишаємо на обличчі ще на 5-10 хвилин.

Очищуючий скраб від чорних цяток:

Змішуємо 1 ч.л. манки з 2 ч.л. меду. Наносимо на шкіру обличчя і дуже повільно масажуємо хвилин 10-15. Скраб має липку текстуру, завдяки чому робить глибоке очищення шкіри.

Розгладжуюча і омолоджувальна маска:

Варимо манну кашу на молоці (2 ст.л. манки на 100 мл молока). Потім додаємо в каструльку 2 ст.л. пива, 1 ст.л. дрібно посіченої кропиви і 1 ч.л. оливкової олії. Всю суміш гарненько перемішуємо і настоюємо під кришкою 10 хвилин. Потім наносимо маску на обличчя і залишаємо на 30 хвилин. Перед змиванням м’яко масажуємо шкіру обличчя.

Доглядайте за собою правильно і будьте чарівними!